Emrah Sivri, Emrah, Sivri, 9 Taş, Zeka oyu

Emrahsivri.com.tr

Emrah Sivri,emrah,zeka oyunları

» » NİKOLA TESLA KİMDİR?

NİKOLA TESLA KİMDİR?

      


Son derece önemli icatlar yapan bir bilim insanı olan Nikola Tesla son dönemde en çok merak edilen isimlerden. Dünya bilim tarihini değiştiren buluşları nedeniyle bugün bile saygı ile anılan bir isim olan Nikola Tesla'nın kim olduğunu merak eden kişiler, Tesla'nın hayatı ve yaptığı icatlar hakkında internette araştırma yapıyor. Peki Nikola Tesla Kimdir? Nikola Tesla kaç yaşında öldü? Nikola Tesla nereli? Nikola Tesla neleri icat etti?

Hayalerinin peşinden giden ve en büyük hayali dünyaya bedava enerji dağıtımını gerçekleştirmek olan sıra dışı bir bilim insanı olan Nikola Tesla, ölümünün üzerinden çok uzun yıllar geçmesine rağmen günümüzde bile tanınan ve merak edilen bir isim. Peki Nikola Tesla kimdir ve kaç yaşında öldü? Tesla neleri icat etti? Tesla'nın bilim tarihine katkıları neler? İşte Nikola Tesla hakkında merak edilen her şey...

NİKOLA TESLA KİMDİR?

10 Temmuz 1856 tarihinde şuan Sırbistan sınırları içinde kalan Similjan kasabasında dünyaya geldi. Tesla'nın babası bir din adamıydı. İlk soyadı Draganic olup daha sonra reşit olunca bu soyadını kullanmak istemediği için mahkemeye başvurup Tesla olarak değiştirmiştir. 5 çocuklu bir ailede büyüen Tesla, ağebeyini küçük yaşta kaybettiği için, yaşamı boyunca takıntılı davranışlar sergilemiştir.

Babası, oğlunun kendi gibi papaz olmasını istemesine rağmen, annesinin desteği ile fizik ve matematik bilgisini ilerleten Tesla, Avusturya Prag Politeknik Üniversitesi'nin Graz’daki okulunda okudu. Buradaki eğitimini yarıda bırakarak, Prag Üniversitesi'nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi.
Yorum Ekle
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

<