» » FLORBOL NASIL OYNANIR VE KURALLARI?

FLORBOL NASIL OYNANIR VE KURALLARI?

      

FLORBOL NASIL OYNANIR VE KURALLARI?

Beş oyuncu bir kaleci 6 kişi ile her türlü zeminde 20x40m sahada oynanan şiddet içermeyen, omuz omuza dahi mücadeleye müsaade edilmeyen 3x20dk devrelerle oynanan eğlenceli bir takım oyunudur.
Eğlence için oynandığında saha ölçüsü oyuncu sayısına bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Genel tercih olarak spor salonlarında, açık ve ya kapalı basketbol sahalarında florbol rahatlıkla oynanabilmektedir. Bunların yanında yurt dışında bir çok açık alanda flrobol turnuvaları düzenlenmektedir. Halı sahalar veya kapalı otoparklar, okul bahçeleri kolaylıkla birer florbol sahasına dönüşebilmektedir.

IFF (Uluslararsı Florbol Federasyonu) 1986 yılından bu yana faaliyette bulunmakta ve 60 tan fazla üye ülkesi bulunmaktadır. FISU, Special Olympics, IOC, WADA gibi bir çok kuruluşa üyedir ve her yıl düzenli olarak dünya şampiyonaları yapılmaktadır. 2020 yılında Olimpiyat oyunları içerisinde yer alması beklenmektedir.
Florbol bayanların da ve erkeklerin de arasında oynanan nadir sporlardan biridir. En önemli avantajlarından bazıları ise başlaması çok kolay bir spor olması, özel yetenek gerektirmemesi, gayet uygun malzeme fiyatları ve oyunun hızıdır. Eğlence seviyesinde oynandığında bayanlar erkekler ve çocuklar aynı takımda veya karşı karşıya oynayabilirler. Yorum Ekle
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Google Reklamları