» » SKİPPİTY NASIL OYNANIR?

SKİPPİTY NASIL OYNANIR?

      


    VİDEO ALANI

     


SİKİPPİTY NASIL OYNANIR?


Skippity oyunu kuralları çok basittir. Başlamadan önce bütün skipper taşlarını karıştırın. Oyun panosundaki karelerden her birine rastgele birer taş koyun. Panonun merkezindeki dört skipper taşını alın. Bunlar oyunda kullanılmayacaktır. En büyük oyuncu ilk önce başlar. Oyun saat yönünde devam eder. Oyunun başında panonun ortasındaki dört kare boş bırakılır.


Sıranız geldiğinde panodaki bir taşı kullanarak zıplayarak başka bir taş kazanmaya çalışın. Taşlar kazanılana kadar herhangi bir oyuncuya ait değildir. Bu yüzden sıranız geldiğinde zıplama parçası için istediğiniz taşı kullanabilirsiniz. Bütün zıplamalar çapraz olmayıp düz çizgi halindedir. Yani başka bir taşı kazanmak için dikey ya da yatay zıplamanız gerekiyor.
Zıplamak için: Skipper taşı seçin ve üstünden zıpladığınız taşın bitişiğindeki boşluğa koyun. Ayrıntı için örneklere bakınız. Skipper taşınızı fırsat olduğunda birden fazla zıplama gerçekleştirmeniz mümkün. Bir skipper taşı ile daha çok zıplamak için, gerekli olduğunda birçok kez yön değiştirebilirsiniz. Üstünden zıpladığınız taşı alabilirsiniz. Eğer istemiyorsanız birden çok zıplamaya bilirsiniz.
Bir skipper taşı kazandığınızda, aldığınızı söyledikten sonra taşı kendi oyun alanınıza koyarsınız.

PUANLAMA

Skippity oyun sonunda en fazla tamamlanmış skipper setine sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Tamamlanmış set her skipper taşından birer renk içerir. Beraberlik söz konusu ise toplamda en fazla skipper taşına sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Eğer hala beraberlik varsa oyun berabere biter.
 

skippity nasıl oynanır

STRATEJİ İPUÇLARI

• Zıplarken rakip oyuncunun zıplama alanlarını nasıl oluşturacağınızı düşünün.
• Oyunun başında daha çok skipper taşı kazanmaya çalışın.
• Oyunun ortasında doğru renkleri bularak set oluşturmaya çalışın.
• Oyunun sonunda rakiplerinizin set oluşturmalarına izin vermeyin.

 
skippity nasıl oynanır

 Yorum Ekle
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız